LinkedIn

SPOTKANIE REGIONALNYCH ORGANIZACJI SAMORZĄDOWYCH

Category News

Maciej Kiełbus - prawnik kierujący Działem Prawa Administracyjnego - uczestniczył w kolejnym spotkaniu regionalnych organizacji samorządowych, które odbyło się w dniach 28-29 października 2013 r. w Zielonej Górze i Nowej Soli. Gospodarzem spotkania było Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego.

Maciej przedstawił temat pt.: „Monitoring zmian i procesu legislacyjnego w sprawie prezydenckiego projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw.”

Celem tego spotkania było opracowanie wspólnej strategii działania i podpisanie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS), które zajmuje się reprezentacją regionalnych organizacji samorządowych w najważniejszych sprawach związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w Polsce oraz wzajemną wymianą dobrych praktyk związanych z funkcjonowaniem regionalnych organizacji samorządowych.

Spotkanie w województwie lubuskim było kontynuacją wcześniejszych spotkań w Tarnowie Podgórnym, Konstantynowie Łódzkim oraz Świerklańcu, w których także uczestniczyli prawnicy naszej Kancelarii, w tym Maciej Kiełbus.

http://wartowiedziec.org/index.php/start/aktualnosci/18254-spotkanie-regionalnych-organizacji-samorzdowych

http://www.lubuskiegminy.pl/index.php/start/aktualnoci/712-ogolnopolskie-porozumienie-organizacji-regionalnych

http://www.sgipw.wlkp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=657:spotkanie-regionalnych-korporacji-samorzdowych&catid=1:aktualnoci&Itemid=41

 

Zobacz także: