LinkedIn

Seminarium „Skutki finansowe planowania przestrzennego – konsekwencje dla rozwoju gminy”

Category News

Dnia 28 listopada 2014 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędzie się seminarium pt. „Skutki finansowe planowania przestrzennego – konsekwencje dla rozwoju gminy”, której organizatorem jest wydawnictwo MUNICIPIUM S.A.

Seminarium dotyczyć będzie dyskusji w sprawie kosztów sporządzania i uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego przez gminy. Koszty te związane są z obowiązkiem wykupu terenu pod drogi publiczne projektowane w planie miejscowym, jak również odszkodowań jeżeli w skutek uchwalenia planu korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe lub istotnie ograniczone. Skutki uniknięcia jednak tego problemu mają odzwierciedlenie w przestrzennym bałaganie. Problem widzą jednak nie tylko samorządowcy, prawnicy i urbaniści ale dostrzegają go również rzeczoznawcy majątkowi. Jakie czynniki kształtują wartość nieruchomości? Jakie błędy są najczęściej popełniane w operatach szacunkowych?  Czy nierzetelne wyceny można skutecznie podważyć?

Od miesięcy trwa dyskusja nad tym problemem. Jakie są propozycje zmian? Czy są one remedium na bolączki samorządów?

Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź na piątym Warszawskim Seminarium Prawniczym, na którym prelegentem będzie mec. Agata Legat - Partner, radca prawny oraz Anna Kudra  – Konsultant w Dziale Prawa Administracyjnego w naszej Kancelarii. 

 

Serdecznie zapraszamy! 

Zobacz także: