LinkedIn

Seminarium „Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach” w Konstantynowie Łódzkim

Category News

W dniu 27 stycznia 2015 r. w Hotelu Konstancja w Konstantynowie Łódzkim odbyło się seminarium „Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”, zorganizowane przez jednego z Partnerów Portalu PrawoDlaSamorządu.pl - Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego. Było to już piąte spotkanie zorganizowane we współpracy z partnerami Portalu PrawoDlaSamorządu.pl (wcześniej mieliśmy okazję spotkać się samorzadowcami w Poznaniu, Lublinie, Gorzowie Wlkp. oraz Gdańsku).

Prelegentem był nasz ekspert specjalizujący się w problematyce nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi - Maciej Kiełbus - Starszy Konsultant w Dziale Prawa Administracyjnego w naszej Kancelarii.

Program seminarium obejmował omówienia najważniejszych zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym: opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – ustalanie i wydatkowanie, przetargi „śmieciowe”, Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, egzekucja opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz pojęcie „właściciela nieruchomości” – problem nieruchomości wielorodzinnych. Spotkanie zakończyło się omówieniem sprawozdawczości, analityki i sankcji w nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz dyskusją na w/w tematy.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób, wśród których najwięcej emocji wzbudził komunikat Ministerstwa Środowiska dotyczący uchwał w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zobacz także: