LinkedIn

PODSUMOWANIE II ETAPU KONKURSU LEXPERT

Category News

Na finałowe drużyny czekały zróżnicowane zadania, podczas których uczestnicy musieli m.in. rozwiązywać kazusy prawnicze, sprawnie odnajdywać informacje w programie Lex, wykazać się znajomością zagadnień prawniczych z literatury i filmu oraz doskonałą znajomością słownictwa prawniczego w językach obcych. W tym roku sprawdzaliśmy również znajomość historii uczelni oraz jej władz, zmieniających się na przestrzeni lat.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak zadanie, polegające na odegraniu scenek z trudnym, nieprzystępnym urzędnikiem, u którego należało załatwić sprawy, z jakimi na co dzień mają styczność pracownicy kancelarii. Urzędnik był nieprzejednany, bardzo wymagający i skrupulatnie wytykał petentom wszelkie niedociągnięcia i błędy. Na szczęście wszystkie próby załatwienia istotnych dla kancelarii spraw zakończyły się pomyślnie.

Jak co roku- oddzielne zadania miała publiczność, która również stanęła w konkursowe szranki, by zdobyć cenne nagrody.

Poziom finalistów był niezwykle wyrównany. Różnice punktów zdobywanych przez drużyny w poszczególnych zadaniach oscylowały wokół 1-2 punktów, więc podczas trwania całego konkursu trwała zacięta walka. W końcu jednym punktem przewagi zwyciężyła drużyna DKS w składzie: Karol Kmieć (KAPITAN), Natalia Słomowska i Marcin Dybowski.

Uczestnicy zostali uhonorowani wspaniałymi nagrodami, wśród których były m.in. vouchery na naukę prawniczego języka angielskiego, mnóstwo leksykonów, kodeksów i książek o tematyce prawniczej, karty z programem Lex, słowniki językowe, zaproszenia do: teatru, kawiarni, na kręgle i bilard oraz mnóstwo pomysłowych gadżetów, przydatnych na co dzień studentom.

Czekając już na przyszłoroczną edycję - serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, wymagającemu Jury za sprawiedliwe ocenianie uczestników oraz wszystkim hojnym Sponsorom- za ufundowanie wspaniałych i niezwykle atrakcyjnych nagród.

Zobacz także: