LinkedIn

Piąta edycja konkursu wiedzy prawniczej „Lexpert”

Category News

Konkurs jak zawsze był pełen zróżnicowanych zadań i potyczek, podczas których studenci mieli możliwość sprawdzenia swoich sił nie tylko jako zdolni merytorycznie przyszli prawnicy, lecz przede wszystkim jako osoby, które w błyskotliwy, pomysłowy sposób potrafią wykorzystać tę wiedzę oraz wykazać posiadanie cech, takich jak m.in.: twórcze myślenie, umiejętność pracy w zespole, kojarzenie faktów, innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów, precyzja wykonywania zadań.

Po pierwszym etapie (19 maja 2010 r.), mającym formę przekrojowego testu z dziedzin prawa: administracyjnego, handlowego, cywilnego i podatkowego – zostały wyłonione trzy najlepsze drużyny, które przeszły do finału. Dla zachowania równych szans została również stworzona dodatkowa, czwarta drużyna z tzw ”dziką kartą”. W jej skład weszły osoby o najwyższej ilości zdobytych indywidualnie punktów, których drużyny nie zakwalifikowały się do finału.

Finał konkursu odbywał się 1 czerwca 2010 r. w urzekającej scenerii Sali Lubrańskiego, co nadawało całemu przedsięwzięciu dodatkowego prestiżu. W gronie Jury oceniającego zmagania uczestników zasiadły cenione w środowisku prawniczym osobistości a patronat nad całym przedsięwzięciem sprawowały władze uczelni.

Walka finałowa, podobnie jak wyniki pierwszego etapu konkursu- była bardzo wyrównana. Szala zwycięstwa przechyliła się w połowie finału na stronę drużyny MBA, która do końca dzielnie broniła pierwszego miejsca na podium. Podczas zmagań konkursowych dało się zaobserwować ogromną pomysłowość kandydatów, wspaniałą współpracę zespołów, niezwykły refleks oraz wysłuchać wypowiedzi świadczących o wielkiej erudycji studentów. Kreatywne i niebanalne odpowiedzi na konkursowe pytania często wzbudzały podziw Jury i wywoływały rozbawienie wśród publiczności, dzięki czemu cały konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze.

Oprócz nieskrywanej satysfakcji finalistów z możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności przed szerokim, znamienitym audytorium – wielkim wyzwaniem w konkurowaniu drużyn była ogromna pula nagród dla finalistów. Sponsorzy konkursu przeszli najśmielsze oczekiwania, fundując finalistom IPhone’y, zegarki, płyty, kodeksy i leksykony prawnicze, podręczniki do nauki prawniczego angielskiego, dostęp do Lex’a, zaproszenia do: teatru, restauracji, na bowling, bilard oraz mnóstwo gadżetów. Każdy z finalistów wychodził z konkursu zadowolony i wręcz „obładowany” niezwykle atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs jak zawsze wzbudził entuzjazm wśród uczestników, ze względu na jego niepowtarzalną formułę, przyjazną atmosferę w trakcie jego przebiegu oraz z uwagi na mozliwość wygrania wspaniałych i przydatnych nagród.

Zachęceni pozytywnym odbiorem konkursu- już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Zobacz także: