LinkedIn

Obchody jubileuszu 25-lecia restytucji samorządu terytorialnego w Swarzędzu i Kostrzynie

Category News

Z okazji 25-lecia restytucji samorządu terytorialnego w Polsce w dniu 28 maja 2015 roku w Swarzędzu odbyło się uroczyste spotkanie samorządowców z Miasta i Gminy Swarzędz. Wśród zaproszonych gości znalazł się prawnik naszej Kancelarii - Maciej Kiełbus - który wygłosił, krótką prelekcję na temat historii samorządu terytorialnego.

Tej samej tematyce było poświęcono wystąpienie Macieja podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Kostrzynie, która odbyła się w dniu 29 maja 2015 roku.

Obie prelekcje wpisują się w szersze działania naszej Kancelarii związane z jubileuszem restytucji samorządu terytorialnego. Wcześniej w uroczystościach z tym związanych zorganizowanych w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczył iprof. Krystian M. Ziemski razem z Maciejem Kiełbusem.

Ostatnią zaplanowaną uroczystością są obchody Jubileuszu XXV-lecia Odrodzonego Samorządu Terytorialnego, które w dniu 5 czerwca 2015 roku odbędą się w Lublinie. W ich trakcie Kancelarię reprezentować będzie Maciej Kiełbus, który wygłosi wykład inauguracyjny "Wczoraj, Dziś, Jutro Samorządu Terytorialnego w Polsce" oraz weźmie udział w zaplanowanej dyskusji.

 

Zobacz także: