LinkedIn

Dwie wygrane w sprawach o administracyjne kary pieniężne

Category Sukcesy

Ubiegły tydzień przyniósł dwie wygrane w sprawach o administracyjne kary pieniężne.

W jednej ze spraw GIOŚ uchylił decyzję WIOŚ i umorzył postępowanie o nałożenie na naszego Klienta kary z art. 194 ustawy o odpadach za rzekome przekazywanie odpadów podmiotom nieuprawnionym. W ocenie GIOŚ, nie można orzec o wystąpieniu naruszenia w sytuacji, kiedy strona podjęła wszelkie możliwe kroki, by zweryfikować swojego kontrahenta i nie popełnić naruszenia.

W kolejnej ze spraw, SKO uchyliło decyzję wójta i umorzyło postępowanie w sprawie o karę za nieosiągnięcie przez przedsiębiorcę wymaganych poziomów recyklingu, za skuteczny uznając przedstawiony w odwołaniu zarzut przedawnienia.

Joanna Kostrzewska, serdecznie gratulujemy!

Zobacz także:

Organizacje branżowe